Osadzona w latach 50’tych wzruszająca i miejscami bardzo zabawna historia o przyjaźni dwóch zupełnie różnych kobiet.

Panna Benson, była nauczycielka po 40-stce, postanawia całkowicie zmienić swoje życie i razem z przypadkowo zatrudnioną asystentką, chaotyczną i nieobliczalną Enid, wyrusza na Nową Kaledonię w poszukiwaniu mitycznego złotego chrząszcza. 

Na spotkaniu klubowym zgodziłyśmy się, że „Marzenie” niesie naprawdę ważne przesłanie: z każdym kolejnym rozdziałem pokazuje jak wiele odwagi wymaga podążanie swoją drogą, porzucenie przekonań o tym co wypada i nie wypada robić kobiecie (i to „w pewnym wieku”) i jak dużo może w nasze życia wnieść prawdziwe kobiece wsparcie i siostrzeństwo,

Girl-power-story i idealna książka-prezent dla bliskiej kobiety.

Wydawnictwo Znak

tłumaczenie Dominika Chylińska

Kategorie: 2022

1 komentarz

Ewa Podgórna-Kopciuch · cze 2024 o 8:00 pm

Kiedy ją czytałam to pomyślałam, że to trochę historia o mnie. Poczułam dużą więź z panną Benson, nie tylko ze względu na podobny wiek. Kibicowałam jej bardzo i jednocześnie zazdrościłam jej odwagi.
Bo dla mnie najważniejszym przesłaniem tej książki jest, aby nie tracić swoich marzeń. Nigdy nie jest za późno, żeby zrobić coś dla siebie. Nawet gdy jest to próba odnalezienia złotego chrabąszcza w Nowej Kaledonii czyli na końcu świata. Podziwiałam determinację i upór bohaterki.
Ale jest to też wspaniała opowieść o kobiecej przyjaźni i wsparciu. Panna Benson i Enid były jak woda i ogień, mimo to stworzyły wspaniały duet. Dzięki tej książce uwierzyłam, że może istnieć przyjaźń między kobietami. Mimo, że są tu też smutne momenty to polecam ją wszystkim ku pokrzepieniu serc. Przeczytajcie i bądźcie jak panna Benson- wierzcie w swoje marzenia.

Dodaj recenzję

Avatar placeholder